Chátrající areál v Milovicích. Výsledek vlády ČSSD a KSČM

Chátrající areál v Milovicích. Výsledek vlády ČSSD a KSČM

ČSSD a KSČM jsou odpovědní za dlouhodobé zablokování rozvoje bývalého vojenského prostoru Milovice Mladá a hrozící stamilionové škody.

Byla to krajská vláda ČSSD a KSČM, která si v netransparentním výběrovém řízení vybrala jako partnera společnost Mladá RP, s.r.o. Společnost, která s revitalizací takto rozsáhlých prostor neměla vůbec žádné zkušenosti. Společnost se zjevným napojením na exhejtmana Davida Ratha. Nyní dochází k podávání vzájemných trestních oznámení a obvinění z podvodu a korupce, běží různé soudní žaloby. Výsledkem je zablokování nakládání s celým ohromným areálem až do vyřešení soudních sporů. To může trvat mnoho let a areál tak bude dále chátrat, nebude možné dokončit demolice či v jeho části připravit průmyslovou zónu.
„Kdyby vedení kraje na samém počátku jednalo transparentně, nemuseli jsme dnes čelit riziku úhrady škod ve výši stovek milionů korun a nemuseli jsme mít toto území zablokované na mnoho dalších let,“ uvádí předseda klubu zastupitelů TOP 09 a STAN Věslav Michalik (STAN).

 

Ing. Věslav Michalik, CSc. (STAN)
předseda klubu zastupitelů TOP 09 a STAN

Zanechte odpověď